Sport statisztika

Az észak - amerikai sportok sava - borsa a statisztika legyen szó az NHL, az NBA, az NFL , az MLB vagy akár az egyetemi bajnokság küzdelmeiről. Ezeket fogom megosztani mindenkivel aki szereti a számok világát és az érdekes infókat.

Linkblog

Baseball Scoreboard

College Football Scoreboard

Baseball Calendar

NFL - Week 3

stero 2009.09.28. 14:39

Mit is mondhatnék az elmúlt hétről? Nagy bánatomra tele van a poszt Brett apóval ami azt jelenti, hogy a 49ers sajnos vereséget szenvedett. De természetesen nem csak Favre csillogott az elmúlt héten, folytatta remek sorozatát Mark Sanchez, és hihetetlen módon végre győzni tudott a Lions.

• Brett Favre a Vikings QB-je a 49ers ellen a mérkőzés vége előtt két másodperccel adta a győztes 32 yardos TD passzt.  Favre még sosem dobott a negyedik negyed utolsó 10 másodpercében győztes TD-t.
  • Brett apótól hosszabb győztes TD passzt az utolsó 10 másodperceben utóljára Tim Couch szerzett 2002. december 8-án. Couch 50 yardos TD passzt dobott Quincy Morgannak a Jaguars elleni idegenbeli meccsen amivel nyert a Browns 21-20-ra.
  • Brett Favre a 40. győztes támadását vezette pályafutása alatt a negyedik negyedet és a hosszabbítást is figyelembe véve amivel első az aktív QB-k között. A további sorrend Peyton Manning (37), Kerry Collins (29), Tom Brady (23) és Mark Brunell (23).
  • Favre pályafutása során 56. alkalommal passzolt 300 yard felett és Daunte Culpepper 2005 reljesítménye óta ő az első Vikings QB aki elérte a 300 yardos határt.
  • A Lions a Redskins legyőzésével végett vetett 19 mérkőzésen át tartó nyerelenségi sorozatának és 2007. december 23-a után tudott ismét nyerni. Ez az NFL történetének második leghosszabb sorozata holtversenyben a rekordot még mindig a Tampa Bay tartja 26 vesztes meccsel.
  • A Detroitnak talán sikerül Matthew Staffordból franchise QB-t faragni és köré felépíteni egy csapatot. Ugyanis 1957-es NFL bajnoki címe óta a Lions csak egy playoff meccset nyert és egy QB-t tudott delegálni a Pro Bowlra.
  • A Detroit győzelmével a leghosszabb nyeretlenségi sorozat a St. Louisra szállt. A Rams a Green Bay elleni vereségével zsinórban 13. alkalommal vonult le vesztesen a pályáról. (Nagyon remélem nem a jövő héten szakad meg a St. Louis sorozata a 49ers elleni tvs meccsen).
  • Matthew Stafford újonc QB létére megtudta szakítani a Lions sikertelenségi szériáját. Az elmúlt 50 évben csak két rookie QB volt aki csapata 10 nyeretlenségi sorozatát megtudta törni. Terry Bradshaw a Steelersben 1970-ben 16 meccs után és Mike MacMahon 2001-ben a Lionsban 13 meccs után.
  • A St. Louis visszavonultatta a jogelőd Los Angeles Rams egykori játékosának Deacon Jonesnak 75-ös számú mezét a Packers elleni mérkőzés előtt.
  • A New England az Atlanta legyőzésével zsinórban a 16. győzelmét szerezte NFC-be tartozó csapat ellen.
  • Tom Brady karrierje 200. TD passzát osztotta ki a Falcons ellen. Ezzel ő lett a liga történetének 27. QB-je aki elérte ezt a határt. A listát továbbra is Favre vezeti 469 TD-vel Dan Marino, Fran Tarkenton és Peyton Manning előtt. Érdekes, hogy Manning és Brady között azaz a 4. és a 27. között a rangsorban nincs aktív QB.
  • Brady 116 meccsen hozta össze a 200 TD passzt. Az NFL történelmében Bradynél csak három gyorsabb QB volt Dan Marino (89), Peyton Manning (106) és Brett Favre (107).
  • Randy Moss a Patriots WR-je 61. 100 yardos meccsén van túl ezzel az örökranglista második helyén áll Jerry Rice (76) mögött.
  • Mark Sanchez lett a Jets történetének első újonc QB-je aki első három mérkőzésén nyerni tudott. A 3-0-ás mutató azt jelenti, hogy a Jets 2004 óta nem kezdte ilyen jól a szezont.
  • Mark Sanchez a Jets QB-je 14 yardos rush TD-t szerzett. 1980 óta ez volt a legjobb teljesítmény Jets QB-től amikor is Richard Todd 31 yardos futás után szerzett TD-t.
  • Majd 60 éve nem volt olyan újonc QB aki a meccs első negyedében TD passzt adott volna illetve saját maga is futott egyet. Ez most Mark Sancheznek sikerült a Titans ellenei meccsen előtte pedig 1950-ben a baltimorei Adrian Burknek.
  • Kevin Kolb az Eagles QB-je akárcsak a múlt héten most a Kansas elleni is 300 yard felett dobott. Így ő lett az NFL történetének első olyan QB-je aki élete első két mérkőzésén kezdőként 300 yard fölé jutott.
  • DeSean Jackson az Eagles WR-je két egymás követő mérkőzésen is 60 yard feletti passz TD-t ért el. Utóljára Eagles játékosnak ez 1985-ben sikerült személy szerint Mike Quicknek.
  • Mike Celek az Eagles TE-je a Saints és a Chiefs ellen is 104 yarddal zárta a mérkőzést. Több mint 40 éve nem volt ilyen eredményes Philly TE, 1965-ben Pete Retzlaffnak volt egymás után két 100 yardos meccse.
  • A Giants 24-0-ra győzte le a Tampat így 2005 óta először tartotta aktuális ellenfelét 0 ponton. 1983 novembere óta viszont először sikerült ez idegenben, akkor az ellnfél a Philadelphia Eagles volt.
  • Eli Manning a Giants QB-je két TD-t osztott ki a Bucs elleni meccsen így már 103-nál jár összesen amivel befogta a Giants örökranglista harmadik helyén álló Tarkertont.
  • Joe Flacco a Ravens QB-je a Cleveland elleni meccsen új egyéni csúcsot jelentő 342 yardot passzolt.
  • A Chicago Bears 1976. december 5-e után tudott ismét győztesen távozni Seattleből. Az volt a két csapat első közös meccse az NFL-ben az eredmény 34-7 volt a Bears javára.
  • Terrell Owens a Bills WR-je zsinórban 185 mérkőzés után elkapás nélkül fejezte be a New Orleans elleni meccset. Ilyen utóljára még 1996-ban az újonc szezonjában fordult elő. A 185 meccs egyébként a liga történetének harmadik leghosszabb sorozata. A listán az első Jerry Rice (274), a második pedig Marvin Harrison (190).
  • A Bengals győzelmével megszakította a Pittsburghgel szemben fent álló nyolcmeccses kudarcsorozatát. Utóljára majdnem pontosan három éve 2006. szeptember 24-én tudták legyőzni a Steelerst 28-20-ra.
  • Az elmúlt 20 évben a Steelers 142 győzelmet 1 döntetlent és két vereséget ért el ha meccs alatt minimum 10 ponttal vezetett. A két vereséget érdekes módon mindkét alkalommal a Bengalstól szenvedte el, most és 2001-ben.
  • Hines Ward a Steelers WR-je lett a csapat történetének első játékosa aki elérte a 10.000. rec yardos határt.
  • A San Diego Cahrgers 1993. december 27-e óta először tudta megverni alapszakasz meccsen a Miami Dolphinst.
  • Peyton Manning a Colts QB-je az Arizona elleni meccsen 4 TD passzt dobott. Ez volt karrierje 18. 4 TD-s meccse megelőzve az örökranglista harmadik helyén álló Johnny Unitast. Az első Dan Marino 21 meccsel, a második Favre hússzal.

Címkék: patriots brady jackson moss ward chargers giants rams bengals sanchez bears colts owens steelers stafford lions manning favre kolb celek