Sport statisztika

Az észak - amerikai sportok sava - borsa a statisztika legyen szó az NHL, az NBA, az NFL , az MLB vagy akár az egyetemi bajnokság küzdelmeiről. Ezeket fogom megosztani mindenkivel aki szereti a számok világát és az érdekes infókat.

Linkblog

Baseball Scoreboard

College Football Scoreboard

Baseball Calendar

NFL - Week 6

stero 2009.10.20. 11:50

Hirtelen csak egy szó jut eszembe a vasárnap esti New England Patriots - Tennesse Titans meccsről. Mészárlás. És ha belegondolok Brady nem is játszotta végig a meccset. Szóval több is lehetett volna abból az 59 pontból. Ez a különbség olyan hatalmas volt, hogy kivételesen még egy táblát is beraktam a posztba.

• Tom Brady a Patriots irányítója 6 TD passzt adott a Titans elleni meccsen ebből ötöt a második negyedben ami új NFL rekord.
  • Tom Brady az 5 TD passzt 9 perc 44 másodperc alatt osztotta ki ami ugyancsak új NFL csúcs. A korábbi rekordot a Raiders játékosa Daryle Lamonica tartotta aki 1969-ben 11:13 alatt adott öt TD passzt játékostársainak.
  • A Patriots az NFL történetének legnagyobb pontkülönbségével vezetett a Titans ellen a félidőben. A korábbi rekordot a Green Bay tartotta 42 ponttal 1983. október másodikáról amikor a félidőben 49-7-re vezetett a Tampa ellen és végül 55-14-re nyert.
  • A Titans 59 pontos veresége természetesen negatív klubcsúcs. Az eddigi legsúlyosabb vereséget még a jogelőd Houston Oilers szenvedte el 1989. december 17.-én amikor 54 ponttal 61-7-re kapott ki Cincinattiben.
  • 59 pontos győzelemre az elmúlt 55 évben csak egyszer volt példa a Patriotsén kívűl. 1976. december 4-én az L.A. Rams 59-0-ra mosta le az Atlantat.

* -- NFL Championship Game

• Adrian Peterson a Vikings RB-je 143 yardot futott a Ravens ellen. A Ray Lewis vezette baltimorei védelem ellen utóljára James Allen (Bears) tudott 100 yard felett futni még 1998. december 20-án.
  • Ben Roethlisberger (Steelers) 417 yardot passzolt a Browns elleni meccsen. A Browns - Steeres rivalizálás történetében ez a harmadik alkalom, hogy egy QB 400 yard felett végezzen. Az első két QB egyaránt Browns játékos volt névszerint Bernie Kosar (414 yds, 1986) és Otto Graham (401 yds, 1952).
  • Ben Roethlisberger 417 passzolt yardja a harmadik legtöbb a Steelers történetében. A listavezető Tommy Maddox 473 yarddal 2002-ből az Atlanta ellen, a második hely akárcsak a harmadik Big Bené 433 yarddal 2006-ból a Broncos ellen.
  • Josh Cribbs a Browns WR-je 98 yardos kickoff-return TD szerzett a Pittsburgh elleni meccsen. Ezzel ő lett a liga történetének első játékosa aki öt egymást követő szezonban képes volt KOR-TD-t szerezni
  • Josh Cribbs (Browns) karrierje hatodik KOR-TD-jét szerezte ami liga csúcsbeállítás. Szintén hattal rendelkezik Mel Gray, Dante Hall, Ollie Matson, Gale Sayers és Travis Williams.
  • A Panthers RB párosa DeAngelo Williams és Jonathan Stewart egyaránt 100 futott yard felett végzett a Tampa ellen. Karrierjük során harmadszor futottak egy meccsen  fejenként 100-100 yardot. Ilyen páros 1976 óta nem volt az NFL-ben. Akkor a Franco Harris - Rocky Bleier pittsburghi duó öt meccsen teljesítette a 100-100-as szintet.
  • A csodásan kezdő újonc Jets QB Mark Sanchez öt interceptiont hajított a Buffalo ellen. Az elmúlt 40 évben mindössze kettő első körben választott irányító dobott ilyen pocsékul egy meccsen. Drew Bledsoe 1993-ban a New Englandben és Healt Shuler 1994-ben a Washingtonban.
  • A Bills úgy tudta megverni a Jetset, hogy a new yorki csapat játékosai 318 yardot futottak a labdával. Ez éppen kettő yarddal marad el az NFL csúcstól. 1944-ben a Cleveland Rams 320 yardot futott mégis kikapott a Redskinstől 14-10-re.
  • JaMarcus Russel a Raiders QB-je 86 yardos TD passzt adott Zach Millernek az Eagles ellen. Bármilyen hihetetlen 1983 óta nem szerzett a Raiders ilyen hosszú passzt TD-t. '83. október 2-án Jim Plunkett 99 yardos TD passzt adott Cliff Branchnak a Redskins ellen ám ez is kevés volt mert a fővárosiak 37-35-re győztek, a bajnoki címet viszont a fekete-ezüst gárda szerezte meg.
  • A Saints hét játékosa is szerzett TD-t a Giants elleni fölényes 48-27-es győzelem alkalmával. Az elmúlt hét évben mindössze egy olyan mérkőzés volt ahol egy csapat hét játékosa is TD- szerzett. 2007. december 23-án a Jaguars hét játékosa (Fred Taylor, Maurice Jones-Drew, Greg Jones, David Garrard, Matt Jones, Reggie Williams és Richard Angulo) is TD  szerzett a Raiders ellen.
  • A Redskins az utolsó kilenc hazai meccsén egyszer sem tudott 17 pontnál többett szerezni. Ez 1992-93 óta a leggyengébb sorozat amikor a Seattle szintén kilenc hazai meccsen volt ennyire impotens. A Skinsnek annyi öröme lehet, hogy volt ettől is lentebb még 1934-36 között amikor 17 meccsen voltak ennyire szerencsétlenek.
  • A Seahawks mindössze 14 futott yardra volt képes az Arizona ellen. Ez abszolút negatív csúcs a seattlei franchise történetében. A korábbi "rekord" 20 yard volt és 1988. december 4-én született a New England otthonában.
  • A Denver vs San Diego meccsen három TD-t is a speciális csapatrészek szereztek. Kettőt a Denver Eddie Royal révén (egy kickoff és egy punt return TD) egyet pedig a san diegoi Darren Sproles (punt return TD).  Ez volt az NFL történetének negyedik olyan meccse ahol mindkét csapat spec. egysége TD-t szerzett és minimum hármat összesen.
  • Eddie Royal lett a Broncos történetének első és a liga történetének 11. játékosa aki egy meccsen szerzett punt és kick-off return TD-t. Utóljára Devin Hester szerzett így két TD-t 2007. november 25-én, milyen furcsa épp a Broncos ellen.
  • Josh McDaniels a Broncos újonc edzője hatodik mérkőzést is megnyerte. Utóljára Mark Martz tudott elsőéves edzőként zsinórban hat meccset nyerni. Broncos edző még régebben mutatkozott be ilyen parádésan még 1977-ben Red Miller.
  • A Denver még John Elway irányítása mellett 1998-ban kezdte utóljára a szezont 6-0-val. Akkor a Broncos megnyerte az első 13 meccsét majd másfél hónappal később a Super Bowlt is.
  • A New Orleans Saints harmadszor kezdett 5-0-val története során és másodszor az 1993-as szezon után.
  • Drew Brees lett a Saints történetének harmadik irányítója aki elérte a 15.000 yardot és a 100 passzolt TD-t.
  • A Buccaneers sorozatban 6. alkalommal vesztett, ilyen rossz idénykezdetet 24 év óta nen láttak Tampaban. 1985-ben 0-9-cel nyitottak a Kalózok és meg sem álltak az 1-14-es szezonig.
  • Torry Holt a Jaguars WR-je a Rams ellen elérte a 13.000 rec. yardos határt. Holttól gyorsabban csak Jerry Rice és Marvin Harrison érte el a 13.000 yardot.
  • A Packers sima 26-0-ás győzelmet aratott a Lions felett. Az 1946. november 17-én  tudta a Green Bay ismét nullára verni a Detroitot mégpedig 9-0-ra.
  • Kurt Warner a Cardinals QB-je 276 yardot dobott a Seattle ellen ezzel a liga történetében 30. irányítóként átlépte a 30.000 yardos határt.

Címkék: patriots saints seahawks redskins chargers panthers vikings titans jets raiders cardinals bills buccaneers browns steeres jaguars